Tekbox TBTER-25W-3GHz-50-N Termination 50 Ohm, 25W, N-male, 3GHz
CELEBRATING 50+ YEARS
PRICE MATCH GUARANTEE
3 in stock (can be backordered)
Enter your details below and we'll email you as soon as this product is back in stock.
| Type | 50Ω load | 50Ω load | 50Ω load | 50Ω load | 50Ω load | 50Ω feed-through termination |
| RF Connector | N-male | N-male | N-male | BNC-male | BNC-male | BNC-male / BNC-female |
| Frequency range | DC – 3 GHz | DC – 6 GHz | DC – 6 GHz | DC – 2 GHz | DC – 2 GHz | DC – 1 GHz |
| VSWR | < 1.2 | < 1.2 | < 1.2 | < 1.2 | < 1.2 | < 1.2 |
| Power Rating | 25 W | 10 W | 2 W | 2 W | 0.5 W | 0.5 W |
1 in stock (can be backordered)
Add to basket
Add to basket