Tekbox TBTER-10W-6GHz-50-N Termination 50 Ohm, 10W, N-male, 6GHz
1 in stock (can be backordered)
SKU: TBTER-10W-6GHz-50-N Categories: , , , Tag: Brand:
Description
Type 50Ω load 50Ω load 50Ω load 50Ω load 50Ω load 50Ω feed-through termination
RF Connector N-male N-male N-male BNC-male BNC-male BNC-male / BNC-female
Frequency range DC – 3 GHz DC – 6 GHz DC – 6 GHz DC – 2 GHz DC – 2 GHz DC – 1 GHz
VSWR < 1.2 < 1.2 < 1.2 < 1.2 < 1.2 < 1.2
Power Rating 25 W 10 W 2 W 2 W 0.5 W 0.5 W